14.08.2019

Dovolená, to jsou dny vysněného odpočinku a opouštění každodenních starostí. Tělo začíná po několika dnech relaxovat, hlava vypíná. Někdy ale vypne natolik, že musíme řešit nepříjemné následky. Poradíme vám 5 věcí, které vám mohou usnadnit nastalé situace, když je máte po ruce v momentě, kdy je nejvíce potřebujete.

1/ Šátek

Letní garderoba v kufru je kompletní, jenže ouha, po příjezdu do vybrané destinace prší a je nevlídno. Než seženeme něco teplejšího na sebe, pomoci může obyčejný šátek, který je navíc multifunkční – v letadle si ho přehodíte přes ramena, když je příliš silná klimatizace, v případě slabého deštíku poslouží i jako pokrývka hlavy a využití najde i v zapeklitějších situacích, třeba jako obklad při zvrtnutí kotníku v žabkách.

2/ Krém po opalování

Opalovací krém zpravidla nezapomene nikdo, ale co s kůží po pobytu na sluníčku? Zaslouží si ještě větší péči než během samotného slunění, proto by měl krém po opalování obsahovat uklidňující, chladivé a hydratační složky, třeba panthenol nebo aloe vera, které pokožce pomůžou zůstat fit i po vystavení slunečním paprskům.

3/ Špunty do uší

Špunty do uší oceníte nejen poté, kdy zjistíte, že se váš hotel nachází vedle rušného baru, ale například i v letadle při delších či nočních letech. Dobré špunty odizolují prakticky všechny zvuky a ráno se tak budíte po kvalitním spánku svěží a připravení na další dovolenkové dobrodružství.

4/ Šití

Na výletech není roztržení oblečení ničím výjimečným. Stačí chvilka nepozornosti, trní nebo větvička a díra na kalhotách je na světě. Rozpáraný šev na plavkách, utržené zapínání nebo přetržená šňůrka dokážou také znepříjemnit koupačku – přitom jen stačí mít po ruce kousek nitě a jehlu, které nezaberou skoro žádné místo v batohu.

5/ Pohotovostní antikoncepce

Pohotovostní antikoncepce dokáže zabránit dalekosáhlým a vážným následkům, a to nemluvíme jen o lehkovážných slečnách, které si většina lidí vybaví ve spojitosti s pohotovostní antikoncepcí a pomyslí si, že jim se to stát nemůže. Dle nedávného průzkumu společnosti Richter Gedeon totiž 87 % žen, které užily tabletku Postinor nebo Escapelle, uvedlo, že tak učinily z důvodu selhání běžně používané metody antikoncepce. Záchrannou tabletku je třeba použít co nejdříve po nechráněném pohlavním styku, nejpozději však do 72 hodin. V českých lékárnách je volně prodejná, takže ji lze po malé investici jen tak pro případ prostě přihodit do batohu.


Teetravel - Váš golfový svět na dlani