23.02.2023

Je pro vás komplikované zorientovat se v nabídce kosmetických štětců? Petra Lovely Hair je známá česká beauty influencerka, jež ve spolupráci se značkou Dermacol vytvořila kolekci kosmetických štětců. Nechte si od ní poradit, jaké štětce by ve vaší výbavě neměly chybět.
Kosmetické štětce Dermacol byly poprvé uvedeny na trh v roce 2017 a od té doby se jich prodalo už téměř čtvrt milionu kusů. Původní kolekci aktuálně nahradila nová, s matnou rukojetí a rose gold detaily. Co zůstává nezměněné, jsou lety ověřené kvalitní přírodní a syntetické štětiny. V nabídce Dermacol aktuálně najdete až šestnáct typů štětců na tvář, oči i rty. Jak si tedy správně vybrat a které by neměly chybět ve vaší sbírce?


Pět tipů od Petry Lovely Hair
1. Štětec na make-up – základem každého líčení je dokonale sjednocená pleť. Pro precizní aplikaci make-upu Petra doporučuje štětec D52: „Patří mezi absolutní bestsellery z celé kolekce. Husté syntetické štětiny zaručují precizní aplikaci bez šmouh. Díky kulatému střihu je tento štětec vhodný i pro minerální pudr a postará se o jemný sametový finiš.“ Ze stejného materiálu je i štětec na make-up D51, jehož štětiny jsou však střižené rovně. „Díky široké vrchní části dokáže štětec pokrýt i větší plochy tváře. Nanášení make-upu je tak mnohem rychlejší, ale stále bezchybné,“ dodává influencerka.

Kosmetický štětec na make-up D52, Dermacol – 299 Kč
Kosmetický štětec na make-up D51, Dermacol – 299 Kč

2. Štětec na pudr – pro prodloužení a zmatnění líčení je vhodné make-up zapudrovat. Dokonalý výsledek závisí nejen na správně zvoleném pudru, ale i vhodném štětci. „Já používám velký okrouhlý štětec D55. Je ze syntetických vláken, aplikace je velmi přirozená a bez šmouh. Díky velkému množství štětin pokryje velké plochy, takže stačí pár tahů,“ radí Petra. V nabídce Dermacol je kromě toho dostupný i štětec tulipánového tvaru D56 s přírodními vlákny. Díky zkosenému tvaru ho můžete použít i u detailnější aplikace, například pod oči, ale i k nanesení tvářenky.

Kosmetický štětec na pudr D55, Dermacol – 299 Kč
Kosmetický štětec na pudr a tvářenku D56, Dermacol – 399 Kč

3. Konturovací štětec – Konturování je jedním z nejoblíbenějších trendů v líčení. A není se čemu divit – zvýrazní přirozené rysy tváře a opticky ji vymodeluje. Základní technikou je práškové konturování, které je vhodné pro začátečníky i pro běžný den. „Tato technika je jednoduchá a přirozená zároveň. Štětec D54 má přírodní štětiny, díky nimž docílíte intenzivnějšího výsledku. Doporučuji barvu raději postupně vrstvit a pořádně rozpracovat do přirozených přechodů,“ prozrazuje Petra svoje zkušenosti.

Kosmetický štětec D54 na tvářenku a bronzer, Dermacol – 299 Kč

4. Štětec na oční stíny – mezi „must have“ v kosmetické výbavě neodmyslitelně patří štětce na oční stíny. Existuje jich ale tolik typů, jak si tedy vybrat? „Pokud si mám zvolit jeden, určitě to bude blendovací štětec D82. Má přírodní štětiny, které zvyšují intenzitu aplikovaného stínu. Díky okrouhlému střihu štětin dosáhnete dokonalého rozpracování stínu doztracena. Ať už v záhybu oka, nebo na celé jeho ploše,“ vysvětluje influencerka a dále dodává: „Při tvoření kolekce štětců jsme chtěli nabídnout vícero variant, nechybí proto ani plochý štětec D81 pro aplikaci stínu na celé víčko či zkosený D73 pro aplikaci pod obočí a do vnitřního koutku. Pro vykreslení detailů či spodního víčka doporučuji tužkový štětec ze syntetických vláken D83."

Kosmetický štětec na oční stíny D82, Dermacol – 149 Kč
Kosmetický štětec na oční stíny D81, Dermacol – 149 Kč
Kosmetický štětec na oční stíny D73, Dermacol – 149 Kč
Kosmetický štětec na oční stíny D83, Dermacol – 149 Kč

5. Štětec na oční linku a obočí – Pokud chcete líčení dotáhnout k dokonalosti, nezapomínejte na detaily. „Tento štětec je jakousi třešničkou na dortu v mém výběru. Při líčení obočí či oční linky je důležitá pevná ruka a kvalitní aplikátor. Štětec D84 je navržen tak, aby splnil i ty nejvyšší nároky. Hustá syntetická vlákna jsou stříhána do zkoseného tvaru, což je ideální pro vytvoření oční linky či dokreslení chloupků obočí. Já ho používám i k vykreslení linie rtů namísto konturovací tužky,“ uzavírá influencerka Petra Lovely Hair.

Štětec na obočí a linku D84, Dermacol – 149 Kč
Z hygienických důvodů štětce pravidelně umývejte jemným šampónem. Alternativou je čisticí roztok na štětce. Použít jej například můžete, když je při líčení potřeba odstranit barvu a štětec ihned opakovaně použít pro jiný odstín. Stačí roztok nastříkat na štětec, který pak důkladně utřete do ubrousku.
Čisticí roztok na štětce, Dermacol – 99 Kč/100 ml
Tip na závěr: V nabídce Dermacol najdete i zvýhodněnou sadu. Obsahuje pět štětců, se kterými zvládnete každodenní líčení, dokonce i večerní look. Sada obsahuje štětec na make-up D51, štětec na pudr a tvářenku D55 a štětce na oční stíny a linky D81, D82 a D83.
Sada kosmetických štětců, Dermacol – 699 Kč


Teetravel - Váš golfový svět na dlani