11.05.2023

Kam za aktivní dovolenou pro celou rodinu? Vyrazte na Dolní Moravu, která láká na zážitky uprostřed horských kopců. Letos si tu můžete užít rovnou 27 kilometrů trailů pro začínající i zkušené bikery. Od letošní sezóny je navíc Trail Park Dolní Morava součást Bike regionu Králický Sněžník. Dohromady si tak mohou cyklisté projet na 130 kilometrů tratí v Česku i Polsku. Kromě toho dostává dolnomoravský Trail Park do nové sezóny také zbrusu nové etapy.

Pro každého odvážlivce je tu nově Černý downhill trail, který se svou délkou 2 kilometry vyzývá k pořádným adrenalinovým výkonům. Čeká vás 350 metrů klesání, velmi náročné pasáže s kamennými úseky, přejezdy přes potoky, až jedenáctimetrovými skoky a se čtyřmetrovým dropem.

K Selskému trailu přibyla nová skoková část tzv. Selská AirLine, která nabídne mezistupeň mezi mírněobtížnou a obtížnou úrovní. Terénní překážky jsou vhodné k učení skoků. Vybudované jsou tak, aby cyklisty nic neohrožovalo. Nejdelší skok má 4 metry. Novinka je dlouhá 0,8 kilometru.


Oblíbený zejména rodinami a začátečníky je pak osmikilometrový Mlýnský trail, který ukrývá přehledné zatáčky, odpočívadla s výhledy do horské krajiny a širokou cestu. Pro pokročilejší bikery je tu Lesní trail dlouhý přes 5 kilometrů a osázený klopenkami, přejezdy, dropy nebo skoky s lavicí. Ty nenáročnější láká jednoznačně Mamutí trail. Prudká trasa s povrchem plným terénních vln či klopenek, dřevěných lávek a technických skoků je určená pro experty a měří více než 3 kilometry.

Zarezervujte si kola i vybavení pohodlně a předem online na stránkách půjčovny a pořiďte si celodenní bikepass v e-shopu, kde je k dostání za nejnižší cenu. A pokud chcete posunout svou jízdu na vyšší úroveň, zamiřte do Bajkové školy. Speciální kempy jsou určené pro ženy, muže, děti, začátečníky i pokročilé a hodí se také pro kolegy v rámci teambuildingu nebo kamarády, kteří se neradi nudí. Vypilujete svůj styl a technické dovednosti, zlepšíte svou bezpečnost na trase a hlavně se pořádně vybijete.

Užijte si bikerské zážitky na Dolní Moravě! Informace o otevíracích dobách a nabídku e-shopu najdete na webu Dolní Moravy www.dolnimorava.cz


Teetravel - Váš golfový svět na dlani