06.03.2020

Trojská botanická zahrada slavnostně zahájila nejočekávanější výstavu letošního roku. Skleník Fata Morgana již počtrnácté v řádě zaplnila přehlídka orchidejí, a to jak vzácných přírodních druhů, tak pestrá škála vyšlechtěných kultivarů. Výběr rostlin i originální aranžmá, které vytvořila přední česká floristka Klára Franc Vavříková, přináší návštěvníkům atmosféru a přírodní krásy jihoamerického Ekvádoru. Kmotrami výstavy se staly krásné dámy, herečky Lenka Termerová, Klára Issová a Nela Boudová. Partnerem akce jsou společnosti Preciosa a Forestina.


Skleník Fata Morgana, zásobní skleník
út–ne 9.00–19.00 h
Březen 2020 patří podivuhodným květům orchidejí. Tentokrát se za nimi vydáme do Jižní Ameriky, do země přímo na rovníku. Stejně extrémní, jako krajina od hladiny moře po trvale zasněžené vrcholy And, jsou i zdejší orchideje – miniaturní i gigantické.

Výstava orchidejí je každý rok jiná, aranžmá se mění a nikdy se neopakují. Tentokrát skleník Fata Morgana ožil barvami Ekvádoru, orchideje nížin a hor propojují indiánské motivy a návštěvníci ucítí i blízkost živé sopky.

Naše redakční orchidej

Program Faty Morgany
Každou sobotu a neděli vždy od 9 hodin proběhne komentovaná prohlídka skleníku Fata Morgana s průvodcem. Zájemci se jí mohou zúčastnit bez předchozí rezervace, prohlídka je v ceně vstupného do skleníku.

Víkend 7. a 8. 3.
- oba dny od 14 h předvádět tvorbu floristických aranžmá s orchidejemi Klára Franc Vavříková
- 7. 3. od 9 do 17 h bude pro zájemce k dispozici i odborník z firmy Forestina, který poradí, jak správně přesazovat a hnojit orchideje
- 7. 3. od 14 do 19 h Ekvádor na dlani - prodej předmětů z Ekvádoru

Víkend 14 a 15. 3.
- možnost zhlédnout ukázky práce s korálky od firmy Preciosa
- 14. 3. od 9 do 17 h bude pro zájemce k dispozici i odborník z firmy Forestina, který poradí, jak správně přesazovat a hnojit orchideje

Víkend 21. a 22. 3.
- vždy od 14 h přednáška Aleny Nekolové - Jak se množí rostliny v laboratoři?

Prodej
Pro návštěvníky je připraven prodej v zásobním skleníku, který zajišťuje společnost Pokojovky.cz.

Partnerem výstavy je firma Preciosa, kterou s Ekvádorem spojuje výroba skleněných korálků a šperků.

www.pokojovky.cz

www.botanicka.cz


Teetravel - Váš golfový svět na dlani