21.02.2023

Kvůli dvouleté covidové pauze opustilo spoustu mladých umělců svůj profesní sen a z čistě racionálních důvodů se již k umění jako své profesi nevrátilo. Někteří se hudbě, herectví nebo natáčení věnují jen amatérsky, jiní vůbec. Tenhle smutný konec nenechal chladným dva mladé lidi, kteří se rozhodli začínající umělce podpořit a přišli se soutěžním projektem Klipárna.

O tom, co je cílem Klipárny, se rozhovořila jeho spoluzakladatelka Eva Brunclíková: "Naším cílem je pomoci interpretům získat zkušenosti s natáčením videoklipů, ale také je propojit s dalšími umělci a herci. Filmařům chceme nabídnout možnost pracovat na něčem novém a vyzkoušet si práci s herci i interprety. A hercům nabídneme štáb, se kterým mohou v budoucnu i nadále spolupracovat. Pro všechny jde o velkou výzvu. Projektu se účastní stejný počet interpretů, herců a stejný počet filmových štábů."
A druhý spoluzakladatel, Jakub Moulis, ji doplnil: "Společně se s interprety, štáby a herci sejdeme první den, kdy to všechno vypukne. Jednotliví interpreti přinesou svou nahranou písničku, která již může být vydaná, nebo nikoliv. Podmínka je, aby písnička neměla natočený videoklip. Složení týmů proběhne za pomoci losování. Štáby mají 30 hodin na vytvoření klipu. Od napsání scénáře, natočení, až po finální střih a odevzdání. Tímhle projektem propojíme svět hudby a filmu, svět zkušených a začínajících, protože naše motto je Milujeme, spojujeme!"
Klipárnu podpořila celá řada známých umělců v podobě Ambasadorů soutěže, například Marian Vojtko, Michaela Dolinová, Jan Kříž, Michaela Nosková, Viktor Dyk, Roman Tomeš nebo Eduard Rovenský. Známé tváře se objevily také mezi herci a hudebníky, bylo ale také spoustu takových, kteří v umělecké branži teprve začínají, jako třeba herec Marek Václavík nebo dívčí skupina Red Zone.
Soutěžní týmy
hudba: Emesis video: Vždycky pozdě!
herci: Smolík Jan, Volhejnová Lucie
hudba: Bonnie video: Libertas Imaginy Films
herci: Kreuzigerová Sarah, Moulis Vojtěch
hudba: Tom Lery video: POĎSI
herci: Stejskalová Julie, Hrdlička Šimon
hudba: Adéla David video: HellBel
herci: Kateřina Bláhová, Marek Václavík
hudba: Alžběta Kolečkářová video: MP's
herci: Lustigová Julie, Molčan Petr
hudba: The Drops video: M4 production
herci: Salabová Agatha, Bílek Adam
hudba: Crown for Sale video: Paravan Media
herci: Blažková Tereza, Krylová Michaela
hudba: Red Zone video: Davide production
hudba: DoN‘t panic video: PŘÁtelÉ kvalitnÍho humoru a dobrÉ nÁlady
herci: Čudová Andrea, Bláha Richard
hudba: Míša Růžičková video: 5stringfilm a Vertical production
herci: Břicháčová Kamila, Tuček Štěpán
hudba: Readymada Backsliders video: Team Přátelství
herci: Žampa Jindřich, Vopletalová Anna
hudba: Infinity video: Rec.or.die
herci: Šindelář Pavel, Pichlerová Veronika
hudba: Propadleek video: Dominik Macháček a Anička Poláková
herci: Šilarová Ema, Frýdl Miloslav
hudba: Ladislav Korbel video: Vojtěch Hrabčík
herečka: Dominika Hrazdílková
Výherci soutěže
Nejlepší Klip
1. Místo - Přátelé kvalitního humoru a dobré nálady + Don't Panic
2. Místo - POĎSI + Tom Lery
3. Místo - Team Přátelství + Readymade Backsliders
Výherci jednotlivých kategorií
Nejlepší Režie - Přátelé kvalitního humoru a dobré nálady + Don't Panic
Nejlepší Kamera - Vždycky Pozdě!
Nejlepší Námět A Scénář - Přátelé kvalitního humoru a dobré nálady + Don't Panic Nejlepší Střih - Team Přátelství + Readymade Backsliders
Nejlepší Grading A VFX - Přátelé kvalitního humoru a dobré nálady + Don't Panic Nejlepší Produkce - Přátelé kvalitního humoru a dobré nálady + Don't Panic Nejlepší Scénografie - Přátelé kvalitního humoru a dobré nálady + Don't Panic
Nejlepší Herec
1. Místo - Andrea Čudová
2. Místo - Jindřich Žampa
3. Místo - Richard Bláha
Čestné uznání porotce
Jakub Mahdal - Přátelé Kvalitního Humoru a dobré nálady + Don't Panic Matěj Marášek - Team Přátelství+ Readymade Backsliders
Adam Vopička - POĎSI + Tom Lery
První ročník soutěže se vydařil. Obrovský zájem ukázal, že mladí tvůrci, muzikanti, herci a filmaři mají chuť se setkávat a tvořit. Na slavnostním galavečeru, kde byly vyhlášeny výsledky soutěže, přišly soutěžící podpořit stovky fanoušků umění. Pražský Tresor Club tedy zažil nevídanou atmosféru plnou nadšení a radosti.


Zdroj: Helena Váňová Production


Teetravel - Váš golfový svět na dlani