03.11.2022

Na křtu kouzelnické sady Pavla Kožíška bylo pořádně veselo. Starší kouzelníkův syn Matyáš Kožíšek nechal před zraky přítomných levitovat ve vzduchu Hanku Mašlíkovou Reinders. „Vystupuju s Pavlem Kožíškem v jeho Divadle kouzel už 14 let, ale tohle kouzlo jsem vždy viděla pouze s náhodně vybranou divačkou z publika. Dnes jsem se proletěla poprvé sama. Byl to fakt zvláštní pocit".

Vše pozorně sledoval kmotr nové kouzelnické sady, herec a komik Josef Dvořák. Měl výjimečně povoleno dívat se na kouzlo zezadu, jak to kouzelníci nemají rádi. Snažil se přijít na kloub celé záhadě, ale marně. „Co vám mám povídat, koukal jsem na to ze všech stran a stejně nevím, jak to dělají“, řekl oblíbený herec. „Já miluju kouzla a jako malý kluk jsem se vždy těšil k prarodičům na vesnici, když tam přijel kouzelník. Na plakátech měl napsané Svět chce být klamán. To je hluboká pravda, zavzpomínal osmdesátiletý Dvořák, který dorazil do Muzea fantastických iluzí i s manželkou Jarmilou.

Vedle starých dobových optických iluzí jej pobavili velkoformátové trikové obrazy, kdy skončil v myší díře s obří kočkou nebo se proměnil v baletku. Pavel Kožíšek vysvětlil, proč si vybral za kmotra právě Josefa Dvořáka. „Před třiceti lety při mých kouzelnických začátcích jsem vystupoval v jeho televizním pořadu Šance, kde jsme spolu několik let pravidelně kouzlili. Pepa je nejen na place úžasný parťák, bytost nabitá vždy pozitivní energií a hlavně je to neskutečný profesionál“.

Kouzla si společně s Pavlem Kožíškem vyzkoušela i dcera Agáty Hanychové Mia. Ten její výkon pochválil. „Kouzelnická sada Exkluzivní magie speciální edice je sice určena pro děti od osmi let, ale pětiletá Mia všechna kouzla zvládla úžasně. Pomocí kouzelnické sady dokážete například nechat cestovat míčky, zmizet celý balíček karet nebo se vám tkanička na botě sama zaváže", prozradil kouzelník. Malé Mie se také líbilo, když máma Agáta skončila v trikové místnosti jako trpaslík a naopak ona byla velká. Jestli se jí narodí bratříček nebo sestřička si nechala máma Agáta Hanychová pro sebe jako tajemství. Těhotenské bříško ale Agátě evidentně sluší.

Na akci nechyběl ani populární herec Roman Štabrňák, o kterém se málo ví, že je také od mládí nadšeným a velice úspěšným kouzelníkem. V nejzábavnějším muzeu v Praze ve Vodičkově ulici se dále vyřádili moderátoři Petr Vojnar, Petr Jančařík s manželkou Mirkou, hudební skupina Maxíci, herec Zdeněk Podhůrský nebo modelka Denisa Grossmannová s dcerou.

“Muzeum fantastických iluzí s kouzlením jako takovým nemá absolutně nic společného. V našem muzeu se stanete součástí expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Těšit se můžete na více jak 150 interaktivních a hlavně zábavných exponátů,“ vysvětlil Pavel Kožíšek.


www.muzeumfantastickychiluzi.cz


Teetravel - Váš golfový svět na dlani