08.11.2019

Značka Garden Gourmet, která letos představila řadu vegetariánských pokrmů, nyní přichází s novým veganským Incredible burgerem. Ten je chutnou a šťavnatou alternativou k masovému burgeru, vyroben na 100% rostlinné bázi ze sóji a pšenice. Incredible burger, bohatý na proteiny, železo a vlákninu, je k dostání od 1. října na našem trhu. Značka Garden Gourmet věří, že bezmasá strava je prospěšná nejen pro lidské tělo, ale také pro životní prostředí. Všechny její produkty včetně Incredible burgeru se vyrábí v továrně Tivall v Krupce.

„Aktuálně se potýkáme s problémem narůstající spotřeby masa, která má negativní dopady na životní prostředí. V Evropě vidíme trend snižování konzumace masa a začínáme ho vnímat i v České republice. Incredible burger je dalším krokem na cestě k chutným rostlinným alternativám, které jsou téměř k nerozeznání od masa. Navíc se vyrábí v České republice a je složen z udržitelně pěstované sóji a pšenice. Věříme, že trend rostlinných alternativ k masovým pokrmům bude pokračovat a jsme rádi, že můžeme nabídnout tento unikátní výrobek, který byl pro své složení i chuť zařazen do nabídky fastfoodového řetězce McDonald’s v Německu,“ říká, Zbyněk Haindl, marketingový manažer pro kulinářské výrobky z Nestlé Česko.


Garden Gourmet Incredible Burger je jedinečný kvůli svému vzhledu i vlastnostem. Vyniká narůžovělou až červenou barvou v syrovém stavu, která se během jeho přípravy postupně mění na „masově“ hnědou. Navíc se díky své pevné a nelepivé struktuře nepřipálí, nezmenší se jeho rozměr a po celou dobu přípravy si uchová svoji šťavnatost. Další výhodou Incredible burgeru je jeho příjemně neutrální vůně, která je doplněna o skvěle vyváženou chuť. Incredible burger je vyroben z pšenice, sóji, řepy a také z kokosového oleje. Má vysoký obsah proteinů, železa a vlákniny. Představuje druhou generaci burgerů značky Garden Gourmet s texturou podobnou opravdovému masu, jak čerstvostí, tak především vysokou šťavnatostí. Je ideální pro vegetariány či vegany, ale také pro ty, kteří chtějí omezit spotřebu masa a udělat tak něco pro sebe a podpořit udržitelnost. Incredible burger je v prodeji od 1. října ve vybraných obchodech.
Doporučená maloobchodní cena za balení 226 g, které představuje dvě porce, je 109,90 Kč.


Podpora udržitelnosti s produkty Garden Gourmet vyráběnými v České republice
Značka Garden Gourmet vznikla v roce 1986. Již více než 30 let vyrábí a vyvíjí vegetariánské a veganské pokrmy, které představují chutnou, a zároveň jednoduchou alternativu k masovým pokrmům. Garden

Gourmet je synonymem nutričně vyváženého a ekologicky udržitelného způsobu stravování bez jakýchkoliv kompromisů v chuti. Příkladem šetrnosti k životnímu prostředí je výroba vegetariánského hamburgeru, na který je potřeba desetkrát méně půdy než k výrobě masového hamburgeru. Stejně tak je výroba rostlinných produktů mnohem šetrnější k ovzduší, do nějž se uvolní o 80 % méně skleníkových plynů než při klasické výrobě. Výrobky světově známé značky Garden Gourmet se vyrábějí v České republice v závodě Tivall v Krupce. Jedná se o jediný výrobní závod Nestlé pro tuto kategorii výrobků v Evropě.


Teetravel - Váš golfový svět na dlani