02.10.2019

Rok od roku přibývá lidí, kteří dávají přednost podzimní dovolené v exotických krajinách před klasickou letní dovolenou na přeplněných plážích. Před odjezdem přemýšlíme, co všechno potřebujeme, co je třeba zařídit, dokoupit a na co nezapomenout při balení. Na co ale často zapomínáme, je naše zdraví. Chcete rychle povzbudit imunitní systém? Vsaďte na betaglukany.

Jedeme k moři či dokonce k oceánu, a tak si myslíme, že našemu zdraví pomůžeme. Budeme se koupat ve slané vodě a dýchat vzduch obohacený o výpary z moře, čímž pomůžeme kůži, dýchání i alergiím. To vše je pravda. V cizině na nás ale také číhají exotické choroby, obzvláště, pokud máme oslabenou imunitu.

Sebeobrana

Imunitu můžeme definovat jako schopnost organismu bránit se proti čemukoliv, co by mohlo poškodit naše zdraví. Je to obranný systém, jehož orgány, tkáně a buňky jsou rozmístěny po celém organismu. Stačí, aby byla imunita narušena na jednom místě, a nepříjemný efekt se projeví na celém těle. Posílit sebeobranu organismu se proto vyplatí ještě před dovolenou. Správnou funkci imunitního systémů lze podpořit pravidelným pohybem, otužováním, a hlavně pomocí vhodného jídelníčku, který by měl být pestrý a plný ovoce a zeleniny. Pokud ale chcete udělat pro svůj organismus ještě něco navíc, sáhněte po kvasničných betaglukanech. Ty pomáhají tělu tím, že aktivují imunitní buňky zvané makrofágy, které pohlcují cizorodé objekty – bakterie a viry zodpovědné za onemocnění.

Děti jsou nejzranitelnější

Při cestě za exotikou jsou dvojnásobně zranitelné děti. Jejich imunitní systém totiž ještě není zcela zralý a v nových zemích se může setkat s výzvami, které ještě nezná a kterým dosud nečelil. I proto se nedoporučuje cestovat s úplně malými dětmi do vysloveně exotických zemí. Za každých okolností je však potřeba jejich imunitě pomáhat zvenčí. I pro děti jsou vhodné doplňky stravy s obsahem kvasničných betaglukanů, které jsou rozděleny podle jejich věku a mohou je užívat buď ve formě sirupu či tobolek.

Návrat domů

Před odjezdem do teplých krajů je dobré si uvědomit i to, že když se vrátíme zpět, náš organismus se bude muset během pár hodin vyrovnat s obrovskou změnou teplot. Abychom tedy po dovolené nebyli rovnou nemocní, je dobré naši imunitu podpořit. Kromě dostatečného oblečení je vhodné dodržovat pravidelný pitný režim a dostatečný příjem vitaminů, zejména v podobě ovoce a zeleniny. K posílení obranyschopnosti jsou vhodné také již zmíněné kvasničné betaglukany s vitamíny, jako přírodní imunomodulátory, které pozitivním způsobem ovlivňují imunitní systém, a je jedno, jestli se jedná o dítě nebo dospělého.


Teetravel - Váš golfový svět na dlani