05.12.2019

Řecký olivový olej známe jako kvalitní a zdravý tuk. Mezi jednotlivými druhy jsou ale značné rozdíly. V povědomí veřejnosti už je, že nejkvalitnější olej vhodný i na studenou kuchyni je extra panenský, lisovaný za studena. Méně se už ví, že záleží také na odrůdě oliv, místě, odkud pocházejí, a rychlosti, jakou se po sklizni zpracují. Tyto údaje z běžných etiket obvykle nezjistíme.

  • Lisovaný studenou extrakcí během 24 hodin po sklizni, díky čemuž si uchová maximum výživových látek
  • Z krétských oliv odrůdy Koroneiki, která je pro výrobu oleje ideální
  • Plná chuť kombinuje ovocné tóny s bylinkovou a lehce kořeněnou dochutí
  • Lahvička z mléčně bílého skla tvarem odkazuje na lékythos, starořecké nádoby na olej

Zestó.cz, e-shop s řeckými kosmetickými výrobky, designovými doplňky a potravinami, nyní nově přináší zákazníkům olivový olejnejvyšší kvality s ověřeným původem. Stejně jako všechny ostatní nabízené produkty pochází od malovýrobců přímo z Řecka, je vyroben se zřetelem na šetrnost k přírodě a klade důraz na maximální kvalitu. To konkrétně v případě olivového oleje znamená, že pochází z oliv odrůdy Koroneiki, která je velmi vhodná právě k lisování oleje. Olivové háje, kde vyrostly, se rozprostírají ve vesnici Martha, 45 kilometrů od krétského hlavního města Heraklionu. Přímořský vítr je obohacuje o sůl, která jim pomáhá lépe růst a vede k lepší výtěžnosti plodů. Olivy jsou převáženy do olivového mlýna během 24 hodin po sklizni a zpracovávány studenou extrakcí. Výsledný produkt má silnou a vyváženou chuť s ovocnými tóny a bylinkovou dochutí. Výborně se hodí ke grilování ryb, na těstoviny a samozřejmě také do salátů. Na Zestó.cz je k dostání 250ml balení v podobě mléčně bílé skleněné lahvičky, která upomíná na starořecké nádoby lékythos, tradičně používané k uchovávání olivového oleje. Olej Ageras tedy nejen výborně chutná, ale jeho lahvička se bude v kuchyni i na jídelním stole vyjímat jako stylová dekorace.

Proč Zestó? Zestó znamená v řečtině „útulný“ – a přesně takový chceme náš e-shop mít. Kromě čajů u nás najdete bohatou nabídku kosmetiky, od ručně vyráběných mýdel po speciální produkty péče o vousy, a také stylové módní i bytové doplňky.

Kdo za Zestó stojí?

E-shop www.zesto.cz s řeckou kosmetikou, čaji a doplňky provozuje Anna Březinová. Dlouhodobě se zabývá digitálním marketingem, ale postupem času se potřebovala věnovat i něčemu hmatatelnému. Miluje Řecko a chtěla skvělé řecké produkty zprostředkovat i ostatním, takže nebylo nad čím váhat.


Teetravel - Váš golfový svět na dlani