20.04.2023

Více než 5 miliard lahví* vyrobených z jednorázově použitelného plastu dokázali během loňského roku ušetřit uživatelé produktů SodaStream. Působivou statistiku zveřejnil SodaStream na sociálních sítích, ve videu k blížícímu se Dni Země. V krátkém spotu zároveň vyzývá lidi, aby se připojili k poslání značky a pomohli tak dále snižovat obrovské množství odpadu z jednorázových plastů.

„Vizí SodaStream je změnit způsob, jakým svět přistupuje k zabezpečení pitného režimu. Naše filozofie Push for Better chce povzbudit lidi, aby činili rozhodnutí, která jsou dobrá nejen pro ně, ale i pro celou planetu,“ říká o kampani výkonný ředitel SodaStream Eyal Shohat a dodává: „Jeden výrobník SodaStream dokáže ochránit planetu od tisíců jednorázových plastových lahví. Díky našim zákazníkům se nám tak loni společně podařilo uspořit více než 5 miliard plastových lahví na jedno použití.“

K úspoře přispěli zákazníci značky na celém světě, a to právě používáním jejích udržitelných produktů určených k přípravě domácí perlivé vody a nápojů. Výrobníky perlivé vody SodaStream se vyrábějí z vysoce kvalitních materiálů, které jsou navrženy tak, aby vydržely roky. Podobné atributy mají i opakovaně použitelné a recyklovatelné lahve SodaStream.

„V České republice dnes vlastní výrobník SodaStream přibližně každá šestá domácnost a naši zákazníci se už nyní mohou těšit na nové portfolio produktů, které přijde na trh v květnu,“ vysvětluje Michal Panis, manažer SodaStream Česká republika a dodává: „K výrobníkům perlivé vody patří i široká nabídka lahví vyrobených ze zdravotně nezávadného plastu bez obsahu BPA, včetně lahví vyrobených z Tritanu, který je nejen maximálně odolný, ale zároveň i UV rezistentní.”

Video si můžete prohlédnout ZDE

SodaStream se kontinuálně snaží implementovat principy filozofie změn Push for Better do všech svých aktivit – od výrobních procesů, přes produktové portfolio až po obchodní aktivity:

Značka SodaStream se zavázala eliminovat plastový odpad v každé fázi svého výrobního procesu. Od roku 2022 je až 25 % plastových dílů používaných při výrobě SodaStream výrobníků perlivé vody nové generace z recyklovaných materiálů. Kromě toho společnost loni ušetřila 11 tun plastů opětovným využitím plastových tašek ve svých výrobních linkách a snížila plastový odpad ve svých výrobních procesech o více než 20 %.

Od roku 2022 jsou obaly výrobníků perlivé vody SodaStream plně recyklovatelné – k jejich výrobě se používá recyklovatelný karton a recyklovatelné plastové sáčky.

Od roku 2023 využívá SodaStream v Německu, Austrálii a Nizozemsku plně obnovitelné zdroje energie. Od letošního roku navíc pokryje značka přibližně 15 % roční spotřeby elektřiny svého závodu v Izraeli** prostřednictvím solárních panelů instalovaných na více než 75 % plochy střechy závodu. Více než 8 % roční spotřeby vody v izraelské továrně** ušetří opětovným použitím vody ze systému chlazení vody.

Zdroj, foto:SodaStream

* jednorázově použitelné plastové láhve o objemu 0,5 litru
**Továrna Lehavim v Izraeli

O značce SodaStream
SodaStream je specialistou na perlivou vodu nachystanou v pohodlí domova bez tahání lahví a jedničkou mezi perlivými vodami co do počtu vypitých litrů*. Firma se od svého počátku datovaného do roku 1903 soustředí na ucelenou nabídku výrobníků domácí perlivé vody a souvisejícího příslušenství. Jejím cílem je nabídnout příjemný způsob přípravy vlastní perlivé vody v pohodlí domova místo tahání protivných plastových lahví a následného vynášení hromad plastového odpadu. Počtem stisknutí výrobníku si zákazník sám volí výslednou perlivost vody a přidáním čerstvého ovoce má možnost vytvořit lákavé pití bez zbytečných cukrů či sladidel pro sebe i svou rodinu. Litr vlastní domácí perlivé vody přitom vyjde na velmi příznivou cenu 2,99 Kč, takže si za pohodlí nemusí zákazník zbytečně připlácet. Kromě svého pohodlí navíc používáním každého výrobníku domácí perlivé vody SodaStream domácnosti ochrání přírodu v průběhu tří let přibližně před 2 500 prázdných PET lahví od nápojů. Pro další informace a novinky navštivte adresu www.sodastream.cz.

* Zdroj: Porovnání firemních dat s výzkumem trhu balené vody za rok 2014 společnosti Canadean.


Teetravel - Váš golfový svět na dlani