14.11.2022

Vyprávění, čtení, příběhy a společný čas věnovaný na sto procent naším dětem. Zdá se to tak jednoduché, a přitom vidíme okolo stále častěji nás dospělé sedící v parku na lavičce u mobilních telefonů a děti samy si hrající s tabletem. Ano, jsme tak sice spolu, ale rozhodně se nedá hovořit o kvalitně stráveném čase. Nemáme čas? Nebaví nás to? Máme jiné priority? Vždyť ale ve všech odborných knihách je, jak důležité čtení a poslech pro děti a jejich rozvoj je. Rozvíjí si tím nejenom slovní zásobu, ale maximálně zapalují veškeré své mozkové závity, aby si byly schopny představit děj, který je dokonale umí vtáhnout do vzdálených i tajemných krajů. Nebo snad se o tom málo mluví? Či snad nemáme nápady jak na to? Pomocníkem by se snad mohla stát Igráčkova podcastová pohádka z pera Martina Klusoně načtená hercem Martinem Stránským.

„Spojili jsme Igráčky s tím, co mají děti nejraději – s pohádkami. Příběhům jsme dali moderní podobu podcastu doplněného videem. Pohádky z pera Martina Klusoně obsahují jak lehký vtip, tak i ponaučení. Rozvíjí fantazii, paměť a slovní zásobu dětí. S figurkami Igráčka si pak děti mohou zahrát třeba divadlo. A jestli si vytvoří svůj vlastní příběh nebo budou opakovat ten náš, už nechme na nich,“ uvádí Andrea Šindelářová, vývojářka firmy EFKO.

Celkem se jedná o 6 pohádek. V hlavní roli s Igráčkem Princem Čestmírem a Princeznou Zlatovláskou v Královské pohádce. V kominické pohádce s šikovným Kominíkem Františkem, kterého ale tak trochu ovládne pýcha. Rozhodne se vyčistit komín v Ježibabině perníkové chaloupce. Je to možná těžší, než se na první pohled zdá. Podaří se mu to? Doplněno Igráčky z Kominické pohádky – Kominík František a Ježibaba. Pohádka Pekelná sázka je obohacena Igráčkem andělem. I andělé mohou být tak trochu namyšlení. Například takový Anděl Adámek se Čertovi Čeňkovi stále jen posmívá, jak je strašně pomalý a líný. Jenže v nebi takové povyšování nemají moc rádi a záhy Adámek zjistí, že být čertem, není jen tak!

V pohádce PŮLNOČNÍ DOSTIHY se Žokej Kostřík, Trenérka Kostřička a Kůň Kosťa připravují na půlnoční dostihy zvané Velká páteřnická. I když hodně trénovali, přestalo se jim těsně před závodem dařit. Podaří se jim konečně v dostizích vyhrát vysněný pohár? Pohádka STRAŠIDELNÁ AKADEMIE popisuje výuku na Strašidelné akademii děsupis, umění bafání či duchocvik, a to není jen tak! A své o tom ví i učitelé Daniel a Dorota Drákulovi. Obzvlášť, když malá strašidla stále narušují výuku a pijí svým učitelům krev. Jak to všechno dopadne, neví snad ani Straškolník. VODNICKou POHÁDKu můžete zase strávit ve společnosti Vodníka Vildy. Ten bydlí na dně rybníka. Je hodný, ale trochu nesmělý. Čas od času se vynoří na hladinu. Jednoho dne ale na břehu spatří krásnou Vílu Rusovlásku. Rád by ji oslovil, ale nemá k tomu odvahu. Setká se nakonec Vilda tváří v tvář s krásnou vílou?

Celou pohádku lze spustit vždy načtením QR kódu na prodejní kartě nebo ji najdete na rozcestníku www.pohadkaigracek.cz

Autor pohádky: Martin Klusoň
Namluvil: Martin Stránský / Lenka Schreiberová
Zvuk: Marek Točík
Ilustrace: Karel Moravec
3D grafika: Marek Bláha
Video: Jan Šustr
Návrh figurek: Andrea Šindelářová


Teetravel - Váš golfový svět na dlani