09.10.2021

Cestovní ruch byl jedním z odvětví nejvíce postižených pandemií Covid-19, po více než roce od jejího začátku to ale vypadá, že státy, turistické oblasti i jednotlivé hotely dokázaly přijmout dostatek opatření pro bezpečné cestování a cestovní ruch je na vzestupu. Jednou ze zemí tradičně oblíbenou mezi českými dovolenkáři a cestovateli je i Slovensko. Pro vstup na Slovensko pozemní cestou je nyní potřeba vyplnit formulář eHranica a plně naočkovaným stačí pak už jen sledovat aktuální opatření pro jednotlivé okresy na stránkách Covid Automatu, aby mohli strávit na Slovensku co nejbezpečnější dovolenou.

„Okolnosti a podmínky cestování se v posledních měsících velmi dynamicky měnily, nicméně věříme, že aktuální situace slovenského cestovního ruchu jsou zárukou bezpečně strávené dovolené pro naše hosty z České republiky. Situaci ve spolupráci s vládou a jednotlivými subjekty pečlivě monitorujeme, abychom zajistili pro turisty ničím nerušený pobyt,“ říká generální ředitel SLOVAKIA TRAVEL Václav Mika.

Slovensko je zemí s obrovským přírodním bohatstvím, a tak je podzim skvělým obdobím pro jeho objevování. „Ještě předtím, než krajinu pokryje sněhová pokrývka, mohou turisté projet stovky kilometrů turistických a cyklistických tras, hrady a zámky, památky UNESCO, muzea v přírodě jako například Múzeum oravskej dediny v Zuberci, liptovskú dedinu v Pribyline, skanzen Vychylovka nebo impozantní jeskyně v Demänovskej doline,“ zve ředitelka Krajské organizace cestovního ruchu Žilina Iveta Chabadová. Když se dny začnou ochlazovat, přijde vhod zahřátí v některých ze slovenských termálních lázní – z nejznámějších lze jmenovat například Piešťany, Rajecké a Turčianske Teplice nebo Lúčky, které se kromě jiného zaměřují taky na léčbu postcovidového syndromu a regeneraci buněk a tkaniv. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny aquaparky v Bešeňové nebo v Tatralandii a gastronomické zážitky ve slovenských regionech.

Generální ředitel SLOVAKIA TRAVEL Václav Mika dodává: „Na Slovensku můžou turisté trávit dovolenou a vychutnat si krásy podzimního Slovenska s celou rodinou. Ať už k nám zavítají poprvé nebo se budou už poněkolikáté vracet, vždy zde najdou mnoho míst, kde se jim bude líbit.“

Přestože třetí vlna pandemie prochází mnoha evropskými zeměmi, Slovensko je z pohledu ECDC stále nejbezpečnější ze sousedních zemí České republiky. Pokud je přijíždějící plně naočkovaný, nic nebrání tomu, aby po Slovensku cestoval bez omezení. Cestovatelé na Slovensko musí aktuálně vyplnit formulář eHranica a pokud využili leteckou dopravu, tak i formulář na webu slovenského Ministerstva dopravy. Povinná izolace se týká jen neočkovaných osob a lze ji ukončit negativním PCR testem nejdříve 5. den po příjezdu. Děti do 12 let formulář eHranica vyplňovat nemusí a jejich režim se po příjezdu shoduje s podmínkami vstupu rodičů.


Zdroj, foto: SLOVAKIA TRAVEL
Podzimní relax v Bešeňové-Foto Marek Hajkovský


Teetravel - Váš golfový svět na dlani