30.11.2021

Nakladatelství Albatros vydalo Daniele Krolupperové další nádhernou dětskou knihu - Bubáček a zlobivá závěj doplněnou pracovním sešitem se zábavným luštěním. V Divadle v Dlouhé knihu se spisovatelkou pokřtily Kateřina Mátlová a Agáta Hanychová s dětmi. Dětem kniha jistě udělá pod vánočním stromkem radost.

Bubáček a zlobivá závěj
"Bubáček se vrací v zimním příběhu plném her a dobrodružství. Bavte se a luštěte s přiloženým pracovním sešitem!"
Venku napadl sníh a Bubáček má hotové Vánoce – tohle je totiž jeho první zima! A hodlá si ji pořádně užít. Společně s Lukášem vyrazí ven, aby se pořádně zkoulovali, užili si jízdu na sáňkách a postavili nejlepšího sněhuláka. Zimní radovánky nakonec vylákají ven i Myšošlapa, kterému se do chladného počasí nejdřív moc nechtělo. Jenže Bubáček v jednu chvíli zjistí, že je sám v hlubokém sněhu a nemůže se vyhrabat… Podaří se ho zachránit včas?

Vánoční tramvaj "Je vánoční tramvaj obyčejná, nebo ne?"
Venku sněží, prvňáček Víťa se těší na Ježíška a na tatínka, který se vrací domů z daleké ciziny. Vánoce oslaví všichni tři spolu! Večer, než Víťa usne, ještě vyskočí z postýlky, aby se podíval na konečnou stanici pod okny. Víťa má totiž rád tramvaje – a zrovna jedna přijíždí! Když zastaví, pan řidič vystoupí, jde k blízkému křoví a jakoby s někým mluví. Druhý den se vše opakuje. Kdo se skrývá v houští? A co se Víťovi přihodí v čarovném předvánočním čase?


Soutěžní otázka:

V jaké zemi spisovatelka vystudovala žurnalistiku?

a) V České Republice
b) V Norsku a ve Finsku


Svou odpověď napište pod heslem "albatros" na e-mail: redakce@everydaymagazin.cz do 21. 12. 2021.
Nezapomeňte uvést celé jméno, své telefonní číslo a adresu.
Výherce budeme kontaktovat.


O autorce: Daniela Krolupperová vystudovala nordistiku s finštinou na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, vystudovala na lidové vysoké škole v Norsku žurnalistiku a jazyky na univerzitách v Helsinkách a Oslu. Při studiu pracovala jako redaktorka zahraniční redakce v tiskové agentuře ČTA. Od ukončení studia pracuje jako překladatelka a tlumočnice ve svobodném povolání. Daniela Krolupperová žije v Praze a má tři dcery. Velkou zálibu vždycky nalézala ve sportu. V dětství řadu let závodně plavala, nyní ráda cvičí aerobik, v zimě jezdí na běžkách a v létě téměř neslézá z kola.

Autorka píše knihy nejrůznějších žánrů pro děti všech věkových kategorií. Odmala psala příběhy, hodně četla, vymýšlela komiksy. První autorčiny knihy směřovaly k populárně-naučné literatuře pro děti, ale příběhy na sebe nenechaly dlouho čekat. Spisovatelka za ně získala mnohá ocenění, její knihy se pravidelně umisťují na předních místech celostátní čtenářské ankety SUK

Mezi další vydané knihy v nakladatelství Albatros patří např. Policejní křeček, Bubáček a Myšošlap, či Zmizelá škola a Kouzelná aktovka.


Teetravel - Váš golfový svět na dlani