24.05.2024

Operní hvězda Eva Urbanová se stane speciálním hostem slavnostní reprízy Antigony, úplně prvního díla RockOpery Praha. Titul, s nímž začala existence rockového divadla, letos slaví osmnáct let a diváci ho budou moct znovu zhlédnout v neděli 26. května.

První rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest Antigona letos slaví osmnáct let od premiéry. Eva Urbanová jako bohyně osudu, Žántí jako Antigona, Viktor Dyk jako proradný Kreón, Raven jako slepý věštec Teirésias či Pavla Forest jako Eurydika. Nejen to slibuje obsazení slavnostní reprízy, která se odehraje v neděli 26. května a jejíž součástí bude i autogramiáda hvězd divadla a focení přímo v hledišti. Diváci mohou i přijít oblečení v tematických antických kostýmech.

„S Milanem Steigerwaldem jsme rodilí bigbíťáci. Máme spolu více jak pětadvacet let kapelu King Size. Jednou jsme byli na Rammstein, viděli všechnu tu jevištní show a nadšení diváků. To nás inspirovalo – řekli jsme si, že by to ale chtělo ještě něco – příběh! Aby to všechno seplo dohromady. Tvrdá hudba jde k silným příběhům skvěle. Má dynamiku, velké emoce, chce velké pódium a velká gesta,“ vzpomíná na počátky tvorby opery Antigona výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest v knize Jen pár vět…

„Miloval jsem Tommyho od The Who a The Wall od Pink Floyd. Klubové koncerty byly úžasné a hodně nám daly, ale už to takhle dál nešlo. I kvůli tomu, že jsem nekuřák. V podnicích mi slzely oči a nemohl jsem dýchat. Dneska na to hrozně rád vzpomínám. Kolikrát bych si moc rád i do nějakého klubu zajel. Ale tehdy jsem už nemohl. Byli jsme unavení z neustálého tahání beden a z toho, že jsme museli být na nohou od rána do rána. Antigona byla takovým výstupem. Jiným způsobem, jak to dělat. Udělat operu,“ podělil se o své vzpomínky ve stejné publikaci umělecký ředitel, skladatel a klávesista Milan Steigerwald.

Antigona vypráví o dceři krále Oidipa, která se rozhodne pohřbít svého bratra i přes zákaz proradného vládce Théb Kreóna. Opera adaptuje Sofoklovo dramatické dílo a je součástí takzvané antické trilogie RockOpery Praha, do níž spadají ještě tituly Trója, 7 proti Thébám a Oidipus Tyranus. 7 proti Thébám má již po derniéře, ale na holešovické jeviště se letos vrátí v aktualizované verzi Boj o trůn, jejíž děj tvůrci zasadí do devatenáctého století.

Vstupenky na www.rockopera.cz/program

Antigona – YZ814 EN 1920x1080 PCM (youtube.com)

Album Antigona na Spotify: https://open.spotify.com/album/0K8FbW0xDEOWBdXcQdRgS1?si=pfCetSqAQv-zWSwDsq7

Šebík

Zdroj Kopecný PR


Teetravel - Váš golfový svět na dlani