21.06.2024

Kombinací italského životního stylu a hlavně skvělým italským jídlem přivítala restaurace L´Osteria první zákazníky v Ostravě. Otevření nové pobočky proběhlo v pátek 21. června 2024 v unikátní lokalitě Dolní Vítkovice, konkrétně v budově bývalé VI. energetické ústředny U6. Po dvou pražských restauracích na Národní třídě (otevřená v červnu 2018) a na Masaryčce (otevřená v září 2023) jde o třetí pobočku řetězce L´Osteria v České republice.

Restaurace L´Osteria je známá svým nepřekonatelným receptem na skvělou pizzu, pastu d´amore a jedinečnou italskou atmosférou. Je tak ideálním místem pro setkávání rodin, přátel a vůbec všech, kteří mají rádi hudbu a zábavu. Zážitkem je také architektura a zařízení interiéru restaurací L´Osteria, a ne jinak tomu je i v Ostravě.

Industriální kouzlo a italský šarm

Za ohromující proměnou industriálního prostoru v Ostravě stojí DiPPOLD Innenarchitektur, společnost zabývající se interiérovou architekturou, a architektonické studio Radima Hubičky. Vše pod vedením hlavního inženýra projektu Ing. Milana Šramla z Vítkovice a.s. Společně se jim podařilo vybudovat místo, které návštěvníkům L´Osterie nabídne víc než kulinářský zážitek. "Naším cílem bylo vytvořit harmonickou rovnováhu mezi drsnými industriálními prvky a luxusními povrchovými úpravami. Konkrétně mezi surovým matným betonem a měkkou kůží, sametem, křišťálem a mosazí. To vše dohromady působí nadčasově a současně,“ říká architektka Susan Palanki.

L’Osteria Ostrava je situována v přízemí objektu U6 se stálou expozicí Svět techniky. Prostorná konzumační zahrádka opticky oživuje centrální plochu mezi multifunkční aulou Gong a prostorem U6. Dominantními prvky restaurace jsou centrální bar a velkolepá otevřená kuchyně. Hosté tak zažijí, jak vypadá nadšené vaření po italsku.

L‘Osteria pro Teribear

Otevřením pobočky na Masaryčce L’Osteria zahájila spolupráci s Nadací Terezy Maxové. Na slavnostním openingu byl vydražen obraz za 370.000 Kč a z každého hlavního jídla Menu della Casa se sezónními ingrediencemi navíc putovala část na projekt Teribear. V roce 2023 Nadaci Terezy Maxové Dětem tak L’Osteria věnovala 183.150 Kč. Od října do prosince roku 2024 tento projekt pokračuje ve všech českých pobočkách L’Osteria.

Skvělá pizza a ještě lepší plány

Restaurace L´Osteria servírují nejlepší pizzu z nejlepších, a to vždy s velkou láskou, která je viditelná na první pohled. Pizza totiž přesahuje daleko přes okraj talíře. Těstoviny se podávají klasicky al dente. Hosté si vychutnají antipasti, saláty, božské dolci a také týdenní menu se sezónními lahůdkami a různými těstovinovými variacemi.

S obrovským elánem a láskou proto L´Osteria pracuje na otevření čtvrté pobočky restaurací přímo v paláci Kinských na Staroměstském náměstí v Praze a na další, která se otevře v polovině roku 2025 v Brně. Pokračuje tak v záměru fungovat na mimořádných a unikátních místech. Takových, jakým je aktuálně hala U6 v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě, kde první zákazníci zažijí tu pravou Itálii počínaje 21. červnem 2024.

Ci vediamo! Brzy se uvidíme!

Šebík

Zdroj,foto: losteria.net

ChatGPT může dělat chyby


Teetravel - Váš golfový svět na dlani