14.04.2024

Šimon Bilina - Oblíbený herec a hudebník Šimon Bilina pokřtil svou první autorskou píseň společně i s videoklipem během Oslavy života ve čtvrtek 11. dubna v pražském Divadle X10.

Píseň, za jejíž produkcí stojí matadoři české hudební scény Lukáš Chromek a Jan Uvira, se nese v duchu alternativního popu, klade důraz na muzikalitu a jen dokresluje výrazný hlas samotného zpěváka. Poselství této písně je věnováno všem našim vztahům, které změnily formu. A těm, kdo před bolestí neutíkají, ale činí z ní zdroj své nové síly. Nastolené téma ve spojitosti s Šimonovým plným hlasem a místy až etno hudební produkcí, navozují v posluchači naprostý klid a sílu najít si to svý. O režii samotného videoklipu se postaral právě Šimon.

„Píseň TO SVÝ jsem skládal v nočních hodinách v bytovce v Sedlčanech, kde nade mnou samozřejmě spali jiní lidé, a tak jsem se jejím skládáním prošeptal a ráno ji vezl Lukáši Chromkovi do studia. Život s sebou ale přinesl mezitím spoustu nových barev a jak to tak bývá, pokusili jsme se je v písni zachytit. Ve finále tedy až po 4 letech byla píseň hotová a promítla se i do hudebního videoklipu. Jsem opravdu vděčný, že se podařilo složit tým lidí, který té písni věří, a společně stvořit i její vizuální stránku,“ říká Šimon Bilina.

A jak na spolupráci při tvorbě písně To svý vzpomínají pianista Jan Uvira a producent a muzikant Lukáš Chromek? „Tvořit s Šimonem je jako procházka sytě barvitým tajemným lesem s mnoha rozvětvujícími se stezkami, po nichž možná nikdo nešel. Tvořit s Lukášem připomíná jízdu kabrioletem plnou adrenalinu po té nejhladší kalifornské dálnici. Tvořit s oběma najednou je pak čiré šílenství. Šílenství, jehož se nemůžu nabažit,“ konstatuje Jan Uvira a Lukáš Chromek dodává: „Na písničce To svý jsme si chtěli vyzkoušet pro nás nové přístupy a spolupráce. Honza Uvira je geniální klavírista světové třídy a Šimon disponuje úžasným signifikantním hlasem, který by měl být slyšen. Tenhle náš lidský koktejl dává rovnici, na jejímž konci je něco nového bez žánrových škatulek.“

Zdroj, foto: Supraphon, a.s.


Teetravel - Váš golfový svět na dlani