13.11.2023

Nedělní odpoledne patřilo fanouškům Gumpa. Několik tisíc lidí, z nichž někteří přišli i se svými pejsky, čekalo více než dvě hodiny na křest knihy Gump Jsme dvojka. Chtěli totiž stát co nejblíže pódiu, na kterém se křtilo, aby své oblíbence viděli zblízka.

Pejska Gumpa s autorem knihy Filipem Rožkem, Richarda Krajča, Olgu Lounovou, Aničku Šulcovou a samozřejmě také režiséra F. A. Brabce, kteří knihu Gump Jsme dvojka křtili, přivítali s nadšením a obrovským potleskem. Na pódiu v pražském obchodním centru, kde se kniha křtila, se ještě před samotným křtem knihy vystřídalo několik zvířátek, včetně pejsků z útulků, určených k adopci. Nejvíce přítomné oslovil příběh psího štěněte Gumpa, který je v útulku již sedm měsíců. (Jméno mu bylo vybráno na základě podobného zbarvení srsti jako má psí filmový hrdina Gump.) Majitelé útulku věří, že se pejsek zalíbí někomu z přítomných a získá tak konečně domov.

Křest knihy byl spojen s autogramiádou herců, autora a režiséra, Olga Lounová navíc zazpívala několik písní. Jak se ukázalo, nejvíce oblíbenou je hit Protože to nevzdám, který si se zpěvačkou zazpívalo publikum. „Takový velký sbor jsem v obchodním centru tedy nečekala“, uznale prohlásila Olga Lounová a dodala: „Je vidět, že lidi Gumpa opravdu milují.“

Knižní zpracování příběhu toulavého psího kluka Gumpa je nyní již k dostání na pultech knihkupectví Knihy Dobrovský. Podle autora se tentokrát bude jednat o větší pohádku, protkanou reálnými příběhy zvířat. „Pokračování bude rozhodně veselejší“, prozrazuje Filip Rožek. „Kniha je určena všem lidem, kteří berou nejen pejsky, ale jakékoliv zvíře jako parťáka a umí si s ním povídat.“ Velká část výtěžku prvního dílu knihy sloužila pomoci několika desítkám organizací a útulkům, které pečují o pejsky bez domova nebo ty zachráněné. Stejně tak tomu bude i tentokrát.

Video ze křtu zde: https://youtu.be/1bIwtW2x6iY?feature=shared

A opět byl na motivy knížky natočen i film v režii F. A. Brabce. Premiéru bude mít 21. března 2024, do kin poté vstoupí 28. března. V hlavních rolích se můžeme těšit na Bolka Polívku, Richarda Krajča, Štěpána Kozuba a Vicu Kerekes. Ve filmu Gump Jsme dvojka se kromě pejska Gumpa objeví i Gumpova filmová sestra Kytička, prasátko Princ, poník nebo kocour, a několik dalších pejsků.

Zdroj: Helena Váňová Production
Foto: Kristýna Zuzová


Teetravel - Váš golfový svět na dlani